MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!!
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
GraniT.!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 27
Join date : 03/07/2008
Location : n'Burg

MesazhTitulli: Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni   Sun Jul 06, 2008 8:12 pm

Mediat shtetėrore tė Birmanisė njoftuan se numri i viktimave tė
ciklonit ka arritur nė 22 mijė. Rreth 41 mijė persona konsiderohen tė
zhdukur.
Televizioni shtetėrorė njoftoi se junta ushtarake ėshtė e gatshme tė
pranojė ndihmėn ndėrkombėtare pėr tė pėrballuar krizėn humanitare.

Zėdhėnėsi i organizatės humanitare World Food Program, Paul Risley tha
pėr Radion Evropa e Lirė se qindra mijėra njerėz kanė mbetur pa strehė.

\"Vlerėsimet e paraprake tė ekipeve tona tregojnė se qindra mijėra njerėz gjenden tė pastrehuar\" tha Risley.

Ndėrkohė nė Birmani u njoftua se referendumi shtetėrorė i paraparė pėr
kėtė vikend do tė mbahet. Ai do tė jetė votimi i parė gjatė dy dekadave
tė sundimit ushtarak tė vendit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lexo.darkbb.com
DeeniZ
Fillestar
Fillestar
avatar

Numri i postimeve : 11
Join date : 07/07/2008

MesazhTitulli: Re: Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni   Mon Jul 07, 2008 11:42 am

Wow.Nice lajm!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mbi 1 mijė tė vdekur nga tėrmeti dhe tsunami nė Japoni
» Skėnder R. Hoxha: Poezia pėr fėmijė e Hasan Hasnait - tema e motive
» Urime pėr Ditėlindje!
» Hapja e Shkollės Shqipe nė 2-vjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės, nė Staten Island, dritėz Mėmėdheu pėr fėmijėt e Diasporės
» Sokol Demaku: Bisedė mė Vera Kurti, mėsuese e edukimit special mė fėmijėt...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!! :: Informohu :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: